Esszük a chipset, fizetjük az adót

Esszük a chipset, fizetjük az adót

Tavaly 10,3 milliárd forint népegészségügyi termékadót (neta) fizettek be a cukros üdítőket és a sós snackeket gyártók a 2019-es 10,1 milliárd forint után - közölte a Világgazdasággal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Visszalép a kormány a chipsadóból?

Kezdeményezte az Agrárminisztérium a népegészségügyi termékadó, ismertebb nevén a chipsadó újragondolását – jelezte Zsigó Róbert, a tárca élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára egy mai budapesti konferencián.

Adóemelést tervez a kormány

Adóemelést tervez a kormány

Nem csak a cukros, hanem az édesítőszerrel ízesített terméekere is kivetné a chipsadót a kormány - írja a Népszava. Az ok, hogy az édes ízre való rászoktatás hosszabb távon szintén rosszat tesz az egészségnek.

Ez lenne a csodafegyver a magyar egészségügy minden gondjára?

Ez lenne a csodafegyver a magyar egészségügy minden gondjára?

Jövőre a kormány minden eddiginél magasabb összegben számít a népegészségügyi termékadóra - szúrta ki a Portfolio a 2020-as költségvetés részletező sorai között. A 35%-os NETA-bevétel növekedését látva sokan adóemelésre gondolnának, azonban a Pénzügyminisztérium lapunknak küldött tájékoztatásából kiderül, ezúttal nem erről van szó.

Kezd eltűnni a cukor a hazai cukros üdítőkből

Kezd eltűnni a cukor a hazai cukros üdítőkből

2010 óta összesen 43 százalékkal csökkent Magyarországon az üdítőitalok és gyümölcslevek átlagos cukor- és kalóriatartalma - hirdeti friss közleményében az eddigi eredményeket Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség, amely egyúttal hangsúlyozza: a gyártók önkéntes vállalása szerint az alkoholmentes italok átlagos cukor- és kalóriatartalma 2020. év végéig 50 százalékkal lesz kisebb a 2010-es értéknél. Érdekes, hogy a közlemény egy szóval sem említi meg, hogy a folyamat felpörgetésében nagy szerepe volt a népegészségügyi termékadó bevezetésének és fokozatos szigorításának.

Idén 57 milliárd forintot hoz a chipsadó

Idén 57 milliárd forintot hoz a chipsadó

Idén 57 milliárd forint bevételt jelent a népegészségügyi termékadó (amelyet chipsadónak is neveznek) az egészségügyi ágazatnak - közölte Joó Tamás egészségügyi közgazdász hétfő este az M1 aktuális csatornán.

Drágább dohány, sótlanabb kenyér - Szivárognak a kormány új tervei

Drágább dohány, sótlanabb kenyér - Szivárognak a kormány új tervei

Elkészültek az országos intézetek által kidolgozott népegészségügyi programtervek - írja a Népszava a hozzá került dokumentumok alapján. Most ezek az EMMI asztalára kerülnek és ebből állhat össze majd a kormány intézkedéscsomagja a későbbiekben, ezért érdemes odafigyelni a programcsomag most bemutatott elemeire.

Eddig bevált a chipsadó

Eddig bevált a chipsadó

Elérte népegészségügyi céljait az úgynevezett csipszadó bevezetése, hiszen csökkent az egészségkárosító összetevőket tartalmazó termékek kínálata és forgalma is - fejtette ki a Magyar Időknek Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára. A népegészségügyi termékadóból befolyt bevételeket az egészségügyi ágazatban dolgozók bérfejlesztéséhez és egészségmegőrző programokhoz használják fel.

Itt a legújabb javaslat: a cigire is vessék ki a chipsadót!

Itt a legújabb javaslat: a cigire is vessék ki a chipsadót!

Tovább kell folytatni a harcot a dohányzás ellen, konkrét adóintézkedésekkel - hangoztatta az IME szerdai konferenciáján Joó Tamás, a Semmelweis Egyetem egészségügyi közgazdásza. Javaslata szerint csökkenteni kell a fogyasztási dohány adóelőnyét a jövedéki adó emelésével és a dohánytermékekre is ki kellene terjeszteni a népegészségügyi termékadót. Ugyanezen a rendezvényen Polgár Csaba, az Országos Onkológiai Intézet vezetője kardiológiai és onkológiai termékadó bevezetését javasolta a dohánytermékek esetében.

Így adózunk jövőre - Új érdekességekre bukkantunk

Egyszerűsítés. Ezt igyekszik üzenni a gazdasági élet szereplőinek a kormány a kedden beterjesztett 2019-es adócsomaggal. Lesznek ugyan érdekes és váratlan adócsökkentések és emelések, de ezek nem nagy horderejűek, illetve már korábban ismert elemei voltak az adórendszernek. A hangsúly ezúttal valóban az egyszerűsítésen van, mind az adminisztráció, mind pedig az adók száma tekintetében. Bemutatjuk és értékeljük a jövő évi adóterveket.

Adóemelés is lesz 2019-ben?

Az egészségügy olyan terület lesz a jövő évi költségvetésben, amely relatíve jól jár, érzékelhető többletforrást kap a terület. Emellett van két olyan érdekesség a 328 oldalas költségvetési törvényjavaslatban, ami szintén az egészségügyet érinti.

Amerikából kapott dicséretet a magyar adóintézkedés

Az Egyesült Államokban rendszeresen előkerül az egészségtelen élelmiszerek megadóztatásának kérdése, mivel a fejlett világban az USA-ban a legnagyobb probléma az elhízás. Most a VOX szentelt a témának külön cikket, megemlítve pozitív példaként a magyar és mexikói adólépést.

Hiába a sarc, isszuk a cukros üdítőket

Évről évre egyre több chipsadót fizetünk be a költségvetésbe, a sarc bizonyos mértékben el is érte a célját - foglalja össze az adónem első 5 éves tapasztalatait a Népszava.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bármikor beleroppanhat Oroszország a háborúba, ha a Nyugat enged a riválisának
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.